Android Ceplerden Nasıl Süper Bilgisayar Yapılır ?

Yayınlandı: 08 Ekim 2012 / Genel
Etiketler:,
Günümüzün en popüler mobil işletim sistemi olan Android, birçok deneye tabi tutuluyor. Bunlardan bir tanesi de Android ceplerin birleştirilmesi. Peki ne olacak Android cepler birleştirilince? Süper bilgisayarlar ortaya çıkacak. Nasıl mı? Anlatayım.
Daha önce buna benzer şeyler yapılmıştı. Birkaç bilgisayarı birbirine bağladılar ve güçlerini birleştirdiler. Ortaya daha hızlı bir bilgisayar çıktı. Bu seferki deneyde de düşük işlemci hızlarına sahip Android cepler birleştirildi. Ortaya süper bilgisayarlardan daha güçlü bir teknolojik alet çıktı. Braunschweig Teknik Üniversitesi öğrencilerinin yaptığı bu deney başarılı oldu. 4-5 adet Android telefon birbirine bağlandı. Wİ-Fİ kablosuz ağ özelliği ile bunu yapmanız mümkün. Telefonlar birleştirilince ortaya saniyede 5.8 milyon işlem gerçekleştirebilen bir süper bilgisayar ortaya çıktı. her bir telefon 5.8 milyon işlem gerçekleştirirse toplam 26.2 milyon işlem gerçekleştirilir. Bir bilgisayar olarak düşünün. Saniyede 26.2 milyon işlem gerçekleştiriyor. Bu süper bilgisayar kategorisine giren bir alet olurdu.
Telefonların işlem gücü o kadar yüksek ki bu telefonlarla çok şey yapılabilir. Örneğin bir grup arkadaşınızla birleşerek bir siteyi çok kolay bir biçimde hackleyebilirsiniz. Daha birçok şey yapabilen bu özellik üzerinde şu an çalışılıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s