QR Kod Kullanımı Yüzde 96 Arttı

Yayınlandı: 08 Ekim 2012 / TEKNOLOJİ
Etiketler:, , , ,

Avrupa’da QR koda olan ilgi günden güne artıyor.
Akılı telefonlar ile birlikte hayatımıza girmiş önemli kolaylıklardan biri de şüphesiz ki QR kod teknolojisi. Saniyeler içinde aradığımızı bulmamızı sağlayan teknolojinin kullanımına dair yapılan araştırma QR kodun popülaritesini arttırdığını gösteriyor.
Avrupa sınırları içinde yapılan araştırmaya göre QR kod kullanım oranı son bir yılda %96 oranında arttı. Özellikle Almanya, İspanya, İtalya ve İngiltere QR kod kullanımının yoğun olduğu ülkeler.
İlk sırada yer alan Almanlar teknolojiyi en çok restorant menüleri, şirket siteleri, yolculuk bilgileri ve konser biletleri gibi konularda kullanıyor. Qr kodların en çok kullanıldığı alan ise bir ürün hakkında daha detaylı bilgi edinme.

Örneğin bir reklam panosunda gördüğünüz ve çok ilginizi çeken bir ürün hakkında daha fazla bilgi istiyorsunuz. Reklam panosunda her alan QR kod ile tüm bu bilgilere birkaç saniyede ulaşmak mümkün. Kullanıcılar da bu kolaylığın farkında olacak ki teknoloji %71 oranında bu amaçla kullanılmakta.

QR kodun kullanıldığı bir diğer alan da uygulama indirme. Kullanıcıların %13.4′ü uygulama indirme amaçlı QR kod kullanıyor. Bunun gibi daha birçok alanda kullanılabilen QR kod teknolojisinin zamanla daha da gelişeceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s