Tablet Pazarında Android Bir Yılda Yüzde 33 Yükseldi

Yayınlandı: 08 Ekim 2012 / ANDROİD, GÜNDEM, HABERLER, TABLET, TEKNOLOJİ
Etiketler:, , , ,

Araştırmaya göre geçtiğimiz bir yıl içinde Android muazzam bir atak yaptı.
Tablet pazarına dair yapılan araştırma Android ve iPad’in girdiği dev rekabeti gözler önüne seriyor. 2011 yılında %15 pazar payına sahip olan Android bir yılda yaptığı dev atak ile Pazar payını %33 arttırarak %48′e getirmiş durumda. Bu dilimin %21′lik payı ise Amazon’a ait. Kindle Fire ile ciddi satış rakamları yakalayan Amazon tablet pazarının beşte birini elinde tutuyor. Apple’ın tableti iPad ise %81′den %52′ye gerilemiş durumda. Ancak yine de pazar liderdiğini elinde bulunduruyor.

Araştırmaya dair öenmli bir nokta ise bu hesaplamaların Nexus 7 ve Kindle Fire HD modellerinin satışa çıkışından önce yapılmış olması. Her iki modelin de uygun fiyata kaliteyi kullanıcılara sunduğu ve iyi satış rakamlarına ulaştığı düşünülürse Android’in pazar payının daha da artmış olabileceğini söyleyebiliriz.
Ancak Apple da Android’in uygun fiyatlı tabletler ile yakaladığı yüksek satış rakamlarına kayıtsız kalmayacak gibi duruyor. Firmanın kısa süre içinde daha uygun bir fiyata satacağı iPad Mini ürününü çıkaracağı konuşuluyor. Hatta sızdırılan görselleri de sizlerle paylaşmıştık hatırlarsanız. Apple’ın olası bir iPad Mini hamlesi tablet pazarında yeni rekabetlere yelken açacak gibi duruyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s