LG Optimus Nexus Sızıntıları Aldı Başını Gidiyor, Yeni Nexus Görüntüleri

Yayınlandı: 13 Ekim 2012 / ANDROİD, CEP TELEFONU, GÜNDEM, HABERLER, TEKNOLOJİ
Etiketler:, , , , , , ,

lg-nexus-hero (1)LG bünyesinde yeni bir Nexus modelinin artık kullanıcılarla buluşacağını teyit edebiliriz. İddialar öncelikle birden fazla üreticinin birçok Nexus modeline imza atacağı söylentileriyle başlamıştı. Bu anlamda Samsung, Sony, HTC ve LG tarafından oluşturulacak yeni Nexus modelleri için Samsung ve LG tarafında hareketli günler yaşanıyor.

LG Optimus Nexus için birçok teknik detay sıralanırken bunların yanında çeşitli görsellerde sızdırılmaya devam ediyor. İlk olarak elimize geçen görüntülerde Optimus Nexus’un tasarım anlamında Optimus G ile büyük benzerlik gösterdiğini gördük. Android 4.1.2 Jelly Bean ile çalıştığı iddia edilen telefon tasarım anlamında şık bir yapı sunarken bazı noktalarda önceki Nexus modelinden ayrılıyordu. Hatırlanacağı gibi teknik detayların sıralandığı haberde Optimus Nexus’un Galaxy Nexus gibi bir tasarım yapısı sunacağı bildirilmişti. Optimus G’nin aksine köşeler yuvarlatılmış olacak.
Son olarak sızdırılan görsellere baktığımızda ise bahsedilen tasarım büyük ölçüde karşımıza çıkıyor. Yuvarlatılmış köşe yapısıyla önceki Nexus modellerini andıran bu görüntülerde Google logosu da dikkatlerden kaçmıyor. Telefonun arka bölümünde yer alan kamera, LED flaş ve hoparlör kısa süre önce sızdırılan ve adı yeni Nexus ile anılan LG E960 ile aynı yapıda görünüyor.
Aşağıda yer alan görsellerde son olarak sızdırılan iki farklı görüntü yan yana gösterilmekte.
 
Görüntüler dikkatle incelediğinde aslında birbiriyle büyük oranda benzediği görülmekte. Yukarıda da değindiğim gibi kamera, LED flaş ve hoparlör konumları aynı. Bu ayrıntıların yanında soldaki görselde bazı detayların sunulduğu barkodlar mevcut. Bu barkodların altında ne gizlendiği merak ediliyor. Sağdaki görselde ise hemen hemen aynı bölümlerde Google ve LG logosu karşımıza çıkıyor. Yapıştırılan barkodlar ve logolar yer itibariyle biraz da olsa farklılık gösteriyor. Fakat bu bize arka bölüme yerleştirilecek Google ve LG logolarının konumlarının tam olarak nereye yerleştirileceği kararının verilmediğini gösterebilir.
Bir hatırlatma yapacak olursak her iki modelde telefon bilgilerine bakıldığında model olarak karşımıza “Mako” ismi çıkıyor.
Bir diğer ayrıntı ise köşe yapılarında karşımıza çıkıyor. Sağdaki görsel yuvarlatılmış hatlar sunarken soldaki görsel ise köşeli bir yapıya sahip. Ancak köşeli yapı sunan görsele baktığımda yanılabilirim fakat sanki bir kılıfla bu yapının kazandırıldığı görülüyor. Aşağıdaki görselden bunu daha net görebiliriz.
Kişisel kanaatim köşeli yapıya sahip telefon daha şık bir tasarım sunsa da yuvarlatılmış hatlara sahip telefonun arka bölümünde kullanılan desenler telefona ayrı bir hava katıyor. Bunun yanında Optimus Nexus’un yuvarlatılmış hatlara sahip olacağını düşünüyorum. Yuvarlatılmış hatlara sahip görsellere aşağıdan bakabilirsiniz.
Peki siz tasarımlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s