KATAR’A GİT ORASI ÇOK SICAK, RUSYA’YA GİT ORASI ÇOK SOĞUK

Yayınlandı: 15 Ekim 2012 / FUTBOL, HABERLER, SPOR
Etiketler:, , , ,

KATAR’A GİT ORASI ÇOK SICAK, RUSYA’YA GİT ORASI ÇOK SOĞUK


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Q7 ile pazarlıklar sırasında aralarında geçen diyaloğu VATAN’a anlattı:?“Rusya ve Katar’ı önerdik, iklim şartlarını bahane etti. ‘İndirim yap, oyna’ dedik, kabul etmedi. ‘Madem feda yok, cefa çekeceksin’ dedik. Quaresma defteri kapandı.”

BEŞİKTAŞ Başkanı Fikret Orman, bu sezon kadroya almayacaklarını açıkladığı Ricardo Quaresma ile yaptıkları pazarlıklar sırasında aralarında geçen diyaloğu VATAN’a anlattı. Siyah-beyazlı kulübün başkanı, “Quaresma ile yaptığımız görüşmelerde kendisine takım içinde bir denge oluşturmaya çalıştığımızı, kendisini 3 milyon 750 bin Euro’luk ücretiyle kadroya alamayacağımızı söyledik. Bu nedenle kendisine gelen teklifleri değerlendirmesini söyledik.
AVRUPA’DA transfer sezonu bittiği için ‘Rusya’ya git’ dedik. ‘Yok orası çok soğuk, oraya gitmem’ dedi. O zaman Katar’a git, orada da ücretini karşılayabilecek takımlar var’ dedik. Bu sefer de ‘Orası da çok sıcak, orada da yaşayamam’ dedi.
‘GİT?DERDİK AMA…’
İKLİM şartlarını beğenmediği için gitmiyordu. ‘Madem gitmiyorsun, o zaman ücretinde indirim yap da oyna’ dedik. Fakat bildiğiniz gibi indirim yapmadı. Biz de ‘Feda yoksa, cefa çekeceksin’ dedik” ifadelerini kullandı.
QUARESMA defterinin kapandığını bir kez daha belirten Orman, “Beşiktaş’a zarar veren kimse bu kulüpten içeri giremez. Başka çözüm yolları yok mu? Tabii ki var. Transfer dönemi bittiği gün gelen hiçbir teklifi değerlendirmeyip, bizden bu parayı alacağı kesinleştiğinde yollarımızı ayırıp, ‘Sana güle güle. Zamanı gelince paranı öderiz’ de diyebilirdik. Bunu deseydik, biz burada onun maddi külfetini çekerken, o gidip ülkesinde keyfine bakacaktı” şeklinde konuştu.
‘Bizde oynarken milli takıma döndü’
QUARESMA’NIN?niyetinin futbol oynamak olmadığını, sadece Beşiktaş’ı zor durumda bırakmak olduğunu belirten Orman, “Öyle sağda solda konuştuğu gibi Beşiktaş için, taraftarı için burada değil. Futbol komitesindeki arkadaşlarımız ücretinin bir kısmını ceplerinden ödemeyi taahhüt etmişlerdi. O ise yapmış olduğu indirimi bile sonradan inkâr etti.
BU yaklaşımları gösteren birinin Beşiktaş formasını terletmeye hakkı yok. Beşiktaş’ı böyle zor durumda bırakan biri cefa çekecek.
BİZDE?oynarken uzun bir aradan sonra milli takıma dönmeyi başarmıştı. Şimdi ise düz koşu yapacak. 1 sezon sadece koşu yapan, maç oynamayan bir oyuncuyu kim alır, bunu kendi bilir” dedi.
DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s