Otomatik şike itirazı!

Yayınlandı: 15 Ekim 2012 / FUTBOL, HABERLER, SPOR
Etiketler:, , ,

Otomatik itiraz!


Şike ve teşvik davasında flaş bir gelişme yaşandı, İstanbul’da, bir hazine avukatı, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın haberi olmadan, bakanlık adına Yargıtay’a itirazda bulundu

Maliye Bakanlığı Muhakemet Genel Müdürlüğü’nde görevli bir avukatın, Gençlik ve Spor Bakanlığı adına Yargıtay nezdinde yaptığı itirazdan bakanlığın haberi olmadığı ortaya çıktı. İtirazın öğle saatlerinde medya gündemine gelmesinden sonra Bakanlık yetkililerinin yaptığı araştırmada ,İstanbul Muhakemet Müdürlüğü’nde rutin olarak davaları takip eden bir avukatın, dosya içinde “şike, teşvik ve futbol” sözcüklerinin geçtiğini görmesi üzerine konunun taraftarından birinin Gençlik ve Spor Bakanlığı olduğunu düşünerek bakanlık adına itiraz dilekçesi verdiği saptandı.
Olayın ortaya çıkmasından sonra taraflar arasında yapılan görüşmede bakanlığın konuya herhangi bir şekilde müdahil olmayacağı, itirazla ilgili sorumluluğu bulunmadığı ve durumun acilen düzeltilmesi talebinin iletildiği öğrenildi. Bakanlık hukuk müşavirliğinin de devreye girerek İstanbul Muhakemet Müdürlüğü’nden bilgi talep ettiği ve Erdenur Baykal isimli avukatın mahkemeye 1 sayfalık ve üç maddeden oluşan bir dilekçe verdiği belirlendi.
Tebligat yapılmamış
Dilekçede davayla ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı’na herhangi bir tebligat yapılmadığı, dolayısıyla bakanlığın müdahil olamadığı, bu nedenle devleti temsil eden hazine avukatlarının vekalet ücretlerinin ödenemediğinin altı çizilirken, üçüncü husus olarak dava sonunda bazı şahısların ceza aldığı, bazılarının ise beraat ettiği kaydedilerek bu durumun açıklığa kavuşturulması istendi. İstanbul 16. Ağır Ceza mahkemesinin prosedür gereği söz konusu dilekçeyi Yargıtay’a ileteceği, itirazın kabul edilip edilmeyeceğine ise bu makamın karar vereceği bildirildi.
Şike ve teşvik davasında müşteki olarak yer alan Futbol Federasyonu  mahkemenin kararlarına itiraz etmemiş,  ceza alan bir çok sanık ve bazı müştekiler kararla ilgili itiraz dilekçelerini mahkemeye sunmuşlardı. 
DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s