Android 4.0 ve Üzeri Kullanım Oranı %22 Oldu

Yayınlandı: 17 Ekim 2012 / ANDROİD
Etiketler:, , , ,

jelly-bean-stats-09-06-12-1

Google ve Motorola’nın birlikte düzenlediği etkinlikte Android ile ilgili bazı istatistikler açıklanmıştı. Günden 1.3 milyon yeni cihaz aktive edilirken Android işletim sistemini kullanan cihaz sayısı 480 milyona ulaştı. Bugün ise Android geliştiriciler sitesinde Android’in kullanılan sürümleri noktasında bazı veriler paylaşıldı.
Beklendiği gibi Gingerbread kullanılan sürümler arasında liderliğini devam ettiriyor. Bir önce açıklanan verilerle karşılaştırıldığında düşüş yaşansa da %57.2 ile cihazların yarısından fazlası bu sürümü kullanmaya devam ediyor. Android 2.2 Froyo ve öncesi sürümlerde de yine aynı şekilde düşüş yaşanmakta ancak hala yaklaşık %18’lik bir bölüm bu sürümleri kullanmakta.
Kullanıcıların şu sıralar en çok bekledikleri sürümler ise ICS ve Jelly Bean güncellemeleri. ICS ve Jelly Bean daha önce yayınlanan verilere göre kullanım oranlarını arttırmakta ancak hala yeterli düzeyde değil. ICS kullananların oranı %20’nin üzerindeyken Android’in son versiyonu olan Jelly Bean ise %1.2 oranında.
Üreticiler hali hazırda bir çok modeli için ICS ve Jelly Bean güncellemelerini hazırlamakta. Son olarak Jelly Bean kullanacak cihazlarında pazara sunulmasının ardından oranın artacağı görünse de, güncelleme noktasında şirketlerin daha hızlı olmaları gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s