Mahkeme Heyeti Apple’ın Samsung’dan Özür Dilemesini İstedi!

Yayınlandı: 19 Ekim 2012 / ANDROİD, DÜNYADAN HABERLER, GÜNDEM, GENEL, HABERLER, SOSYAL AĞ, TEKNOLOJİ
Etiketler:, , , , , , ,

Apple-Samsung-kavgası-Avrupada-devam-ediyor

Mobil dünyasının bir ve iki numaralı aktörlerini yıl boyunca mahkeme koridorlarında fazlasıyla gördük. Amerika’da devam eden dava da her ne kadar Samsung için ağır bir karar alınmış olsa da süreç halen devam ediyor.

Dünya üzerinde farklı noktalarda süre gelen davaların bir ayağı da İngiltere’de devam etmekteydi. Apple, Galaxy Tab 10.1’in tasarımı için iPad ile aynı olduğunu ve patent ihlali yapıldığı gerekçesiyle dava açmıştı. Davada nihai karar geride bıraktığımız dönemde alınmış ve herhangi bir ihlalin söz konusu olmadığı vurgulanmıştı.

Mahkeme heyeti tarafından sunulan karar Apple cephesinde hoşnutsuzluğa sebep olmuş ve Amerikalı üretici gerekli mercilere itirazda bulunmuştu. İtiraz ile kalmayan Apple, İngiltere’de yayın yapan çeşitli gazete ve dergilerde Samsung’un taklitçi olduğunu gösteren çeşitli reklamlar yayınlamış karalama kampanyası yapmıştı.

Yapılan itiraz neticesinde üst mahkemede daha önce verilen kararı destekler bir sonuç açıkladı ve herhangi bir ihlalin söz konusu olmadığını bildirdi. Bunun yanında heyet Apple’ın Samsung cephesinden özür dilemesini isterken kendi web sitesinde Samsung’un taklitçi olmadığını belirten bir yazı yayınlamasını istedi.

Üst mahkemenin kararına itiraz hakkı yok ve Apple verilen karara uymak zorunda. Sonuç olarak ikili arasında uzun süre devam edecek davalardan biri daha son bulmuş oldu.

kaynak: androidcentral.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s