Canopy’den dokunmatik hassasiyete sahip iPhone kılıfı

Yayınlandı: 20 Ekim 2012 / APPLE, iPhone, OS X
Etiketler:, , , , ,

Akıllı cihazlar için üretilen aksesuar ürünleri artık kendi sektörünü oluşturdu ve zaman zaman ilgi çekici teknolojiler ve projeler sunan ürünler karşımıza çıkıyor. Aksesuar üreticisi Canopy, dokunmatik hassasiyete sahip dünyanın ilk iPhone kılıfı olduğunu ifade ettiği ürününü tanıttı.
Sensus adı verilen kılıf arka yüzünde ve sağ köşesinde dokunmatik kapasitif sensörler barındırıyor. Sensörlerin algıladığı parmak hareketleri ve çoklu dokunmatik hareketler çift mikro işlemci sayesinde işleniyor ve telefona aktarılıyor. Böylece telefonun işlemcisi meşgul edilmiyor ve tepki süreleri en aza indiriliyor.
30 pinlik konnektör yuvasından cihaza bağlanan ürün hem veri iletimini hem de ihtiyacı olan gücü bu bağlantı üzerinden sağlıyor. Bu bakımdan bir bataryaya ihtiyaç duymuyor ancak tabi ki telefonun kullanım süresini biraz düşürüyor. Ancak kullandığı enerji çok düşük.
Şu an prototip aşamasında olan kılıf iPhone 4 ve 4S için gelecek yılın ilk aylarında kullanıcı ile buluşacak. Teknolojisini uygulama geliştiricilerin kullanımına sunmak isteyen firma SDK için ise ön kayıtlara başladı.
Firma pek çok alanda yenilikler getireceğine inanıyor. Akıllı telefonlardaki en büyük handikaplardan birisi olan oyunlardaki kontrol tuşları, bu sayede çok farklı kombinasyonlara atanabilecek. Böylece oyunlarla etkileşimde yeni bir dönem başlayacak.
İnternette gezinti, kamera araçları kullanma, haritaları inceleme, döküman görüntüleme, fotoğraflara zoom yapma gibi pek çok temel işlev dokunarak, parmakları kaydırarak veya çimdikleyerek yerine getiriliyor. Böylece telefon ekranı parmak kalabalığından da kurtuluyor.
Kılıf ön siparişe başladı ve fiyatı 39$. Satışa sunulduğu zaman ise fiyatı 59$ olacak. iPhone 5 sahiplerinin ise gelecek bahar dönemine kadar beklemesi gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s