Sony, Jelly Bean Güncellemesi Alacak Modelleri Açıkladı

Yayınlandı: 20 Ekim 2012 / ANDROİD, CEP TELEFONU, HABERLER, TEKNOLOJİ
Etiketler:, , , , , , , , , , , ,

Android Jelly Bean

Kısa süre önce Jelly Bean planlamasını resmi olarak duyuran LG’nin ardından Sony’de güncellemenin hangi modellerine sunulacağını açıkladı.

En çok merak edilen ise 2011 yılı Xperia modellerine JellyBean güncellemesinin gelip gelmeyeceği oldu. Daha önce resmi ağızlardan olmasa da Sony İngiltere’nin tepe yöneticilerinden John Cooper bazı Xperia modelleri için Jelly Bean güncellemesinin yayınlanmayacağını açıklamıştı.

Bugün itibariyle yapılan resmi açıklamada Xperia Arc S, Xperia Arc, Xperia Neo, Xperia Neo V, Xperia Ray, Live With Walkman, Xperia Active, Xperia Mini, Xperia Pro Mini ve Xperia Pro modelleri için Jelly Bean güncellemesinin yayınlanmayacağı bildirildi. Söz konusu güncellemenin müşteri beklentisini karşılayamayacağı ifade edilirken telefonlar için çeşitli güncellemelerin devam edeceği açıklandı.

Japon üretici güncelleme almayacak modellerin yanı sıra güncellemenin yayınlanacağı modelleri de açıkladı. Xperia T, Xperia TX, Xperia V, Xperia S, Xperia acro S, Xperia ion, Xperia P, Xperia Go ve Xperia J periyodik aralıklarla Android’in en hızlı, stabil ve güvenilir sürümüne kavuşacak.

kaynak: blogs.sonymobile.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s