iPad Mini’nin çıkışıyla birlikte iPad 2’nin satışı sonlandırılabilir

Yayınlandı: 21 Ekim 2012 / APPLE, iPhone, OS X, HABERLER, TEKNOLOJİ
Etiketler:, , , , ,

Apple’ın ikinci nesil tableti iPad 2 yaklaşık bir buçuk yıl önce piyasadaki yerini almıştı. Birinci nesil iPad’e göre tasarım ve performans açısında yenilikler ile gelen tablet, artık ömrünü doldurmak üzeregibi görünüyor.

Evercore Partners analisti Rob Cihra tarafından yapılan açıklamaya göre, iPad Mini’nin çıkışıyla birlikte iPad 2 piyasadan kalkacak. Yapılacak olan bu düzenlenme ile Apple’ın ürün serisi daha sade bir hale gelirken, yeni iPad ve iPad Mini olmak üzere iki farklı boyuttaki ürün piyasada olacak.
Cihra, iPad Mini’nin son çeyrekte 7 milyon satabileceğini, toplamda ise, bu rakamın 26 milyona kadar ulaşacağını belirtti. Ayrıca, Apple’ın yakın bir zamanda açıklaması beklenen üçüncü çeyrek satışrakamlarıyla da ilgili tahminlerde bulunan Cihra, şirketin 27 milyon iPhone, 17 milyon iPad, 5.7 milyon iPod, 4.9 milyon Mac satış rakamı açıklayacağı tahmininde bulundu. Şirketin bu satışlardan 36.5 milyar dolarlık bir gelir elde ettiği ve dördüncü çeyrekte ise 56.1 milyar dolarlık gelir elde edebileceği tahmini yaptı.
iPad Mini’nin çıkışıyla iPad 2’nin satışının sonlandırılması anlamsız gelebilir, ancak iPad 3’ün piyasaya çıkışı ile birlikte iPad 2’nin fiyatını aşağı çekilmiş ve ucuz bir alternatif olarak satılmaya devam edilmişti. Apple’ın iPad Mini’yi piyasaya sürmesiyle birlikte uygun fiyata sahip iki tablete sahip olmuş olacak. Bu durumda iki tabletin birbiriyle rekabet etmesine neden olabileceğinden, Apple’ın bu duruma izin vermesi pekte ihtimaller dahilinde görünmüyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s