Apple çalışanları sızıntıların kaynağı olarak Çin’i işaret etti

Yayınlandı: 23 Ekim 2012 / APPLE, iPhone, OS X, DÜNYADAN HABERLER, TEKNOLOJİ
Etiketler:, , , , , , , ,

 

Apple’ın CEO’su Tim Cook birkaç ay önce katılmış olduğu bir etkinlikte şirketin gizlilik konusuna değinmiş ve bu konuda daha fazla çalışacaklarını dile getirmişti. Ancak, şirket o zamandan bu yana pek de başarılı adımlar atmış değil.
Eylül ayında tanıtımı yapılan iPhone 5’in neye benzediği konusunda aylar öncesinden çeşitli görseller internette yer alırken, şirketin gizlilik konusundaki zaafları daha net bir şekilde gün yüzüne çıkmıştı. Bu akşam tanıtılacak olan iPad Mini içinde benzer bir durum yaşanacak gibi görünüyor. 
Gizlilik konusunda yaşanan bu sıkıntılar, Apple lasmanlarının merak uyandıran yapısını da olumsuz yönde etkilerken, bu sorunların kaynağını sorgulayan Ars Technica, Apple çalışanlarıyla görüştü. Çalışanlar gizlilik konusundaki zayıf halkanın Çin olduğunu belirtti. ABD’de alınan gizlilik önlemlerini modası geçmiş olarak niteleyen bir çalışan, bütün sızıntıların Çin’de gerçekleştirildiğini ifade etti. Bir başka çalışan ise, gizliliğin sağlanması için ders verilmesi gereken kişilerin Çin’deki çalışanlar olduğunu dile getirdi.
Apple’ın çalışanlarının da belirttiği gibi Çin’deki gizlilik önlemlerine ağırlık verip gizlilik problemlerini çözüp çözmeyeceğini ilerleyen dönemlerde göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s